& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP Boletice se sídlem v ulici Spojenců 214 Děčín XXXII. Domov pro osoby se zdravotním postižením Boletice umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Ježíškova vnoučata budou opět nadělovat

Vytvořeno: čtvrtek 18. listopad 2021 18:47

V letošním roce probíhá již pátý ročník charitativního projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata a od samého začátku je náš Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem do tohoto projektu zapojen.
Jeho cílem je seniorům zpříjemnit Vánoce. V pondělí 15.11. 2021 byl opět spuštěn web jeziskovavnoucata.rozhlas.cz, kde jsou zveřejňována přání seniorů. Lidé, kteří se do charitativní akce rozhodnou zapojit, si zde mohou vybrat ze seznamu přání seniorů z celé České republiky, přání si zarezervovat a seniorům je splnit, buď prostřednictvím zasláním balíčku poštou nebo dárci mohou balíček předat osobně (pokud to dovolí aktuální epidemiologická situace).
V našem zařízení mají tento projekt na starost Marta Záklasníková a Radka Potluková, které se na tuto akci musí začít chystat již někdy od října, protože je administrativně a organizačně náročná. Jednak musí obejít klienty (ti se v každém roce spravedlivě střídají), zjistit jejich přání, sepsat si je a pak hodně komunikují s organizátory akce. Jednotlivá přání musí rozepsat do speciálního formuláře a ke každému přání vložit i životní příběh klienta. Přání nejsou hned po zadání zveřejněna, ale musí být schválena organizátory a následně zveřejněna, pokud jsou schválena. Kolegyně dále musí sledovat každý den stav plnění dárků a ve chvíli, kdy si dárek někdo zarezervuje, musí s dárcem opakovaně komunikovat ohledně správného výběru (např. konfekční velikost, barva, příchuť, vůně atd. podle toho, co si dárce vybral za přání). Zaslané dárečky kolegyně přijímají, předávají klientovi, po vzájemné domluvě případně nafotí předání a zasílají fotografie (pokud klient souhlasí) dárci. Pokud dárce chce předat dárek osobně, kolegyně musí celou schůzku zprostředkovat a zrealizovat.
Projekt je sice časově náročný, ale za radost obdarovaných seniorů celé toto úsilí stojí.
Moc děkujeme všem, kteří se do projektu zapojují.

Bc. Dita Hornová, DiS., vedoucí oddělení sociálně-terapeutického – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (Kamenická ul.)

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi