& iPage Coupon
 • CSS DĚČÍN
  Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
 • CSS DĚČÍN
  Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
 • CSS DĚČÍN
  PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
 • CSS DĚČÍN
  DOZP se sídlem v ulici Krásnostudenecká 1525/30 (přechodně od 02/2021). Domov pro osoby se zdravotním postižením umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
 • CSS DĚČÍN
  Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
 • CSS DĚČÍN
  Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Senioři pomáhali se zdobením vánočních stromečků

Vytvořeno: pátek 26. listopad 2021 15:54

Vánoce se nám nezadržitelně blíží, a tak v rámci adventu jsme společně se seniory jako každý jiný rok začali zdobit interiér Domova pro seniory a Domova se zvláštním režimem na Kamenické ulici. Na okna společných prostor a pokojů klientů jsme vylepili vánoční dekorativní fólie, do jídelny a společenské místnosti jsme umístili vánoční svícny, vánoční hvězdu a dřevěné betlémy (s těmi nám pomáhaly i studentky na praxi).

Ve vestibulu návštěvy jako první přivítá obří svítící sněhulák s veverkou. Výzdobu venkovních prostor si vzala na starost údržba, a tak máme krásně osvětlený altán, pergolu a další části zahrady. V prvním prosincovém týdnu nám dárce přiveze dvoumetrový vánoční stromek na terasu, který vkusně ozdobíme.
Celé páteční odpoledne jsme se seniory v jídelně společně zdobili šest vánočních stromečků, užili jsme si při tom hodně zábavy. Překvapilo nás, s jakým nadšením a energií se do toho senioři vrhli. Během práce si zavzpomínali na časy, kdy vánoční stromek zdobili doma jako malé děti nebo později se svými dětmi a vnoučaty. Práce nám šla dobře od ruky a pak jsme podle barev ozdob rozhodovali, na jaká patra konkrétní stromky poputují.
Do Vánoc ještě zbývá pár týdnů a v tomto období k nám obvykle jezdí spousta dárců v rámci projektu Ježíškova vnoučata, děti přichází potěšit seniory svým vystoupením a s dárečky.
Bohužel ani letos nám nepříznivá epidemiologická situace neumožní pořádání společných akcí. Budeme proto věřit a doufat, že v dalším roce si „těšení na Ježíška“ budeme moci užít se vším všudy.

Bc. Dita Hornová, DiS., vedoucí oddělení sociálně-terapeutického – Domov pro seniory a Domov se zvláštním režimem (Kamenická ul.)

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi