& iPage Coupon
  • CSS DĚČÍN
    Potřebujete pomoc, jste v nouzové životní situaci? Nevíte si rady? Jsme profesionální tým zaměstnanců CSS a postaráme se o Vás nebo o Vaše blízké.
  • CSS DĚČÍN
    Azylový dům pro muže a matky s dětmi v Řecké 1216/19 Děčín VI. poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou.
  • CSS DĚČÍN
    PS se sídlem Krásnostudenecká 104a poskytuje služby terénní a ambulantní zaměřené na podporu klienta v domácím prostředí
  • CSS DĚČÍN
    DOZP se sídlem v ulici Krásnostudenecká 1525/30 (přechodně od 02/2021). Domov pro osoby se zdravotním postižením umožňuje dospělým lidem s mentálním postižením žít v bezbariérovém zařízení s malou kapacitou.
  • CSS DĚČÍN
    Děčínské doléčovací centrum – následná péče se sídlem ve Fügnerově 665/18 Děčín I je odborné pobytové a ambulantní zařízení v oblasti drogové problematiky.
  • CSS DĚČÍN
    Domov pro seniory na Kamenické 755/195 v Děčíně II poskytuje pobytové služby osobám, které mají sníženou soběstačnost zejména z důvodu věku, jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby.

Škodlivé hráčství

Vytvořeno: pondělí 8. srpen 2016 8:52

Hazardní hry jsou jednou z nejstarších činností lidstva. Možnost vsadit něco s vidinou nejisté odměny je lákavá i pro ty z nás, kteří se jinak riziku všemožně vyhýbají. Dnes mají hazardní hry mnoho podob, včetně stolních her a elektronických her v reálném prostředí, internetových her, loterijních her a koňských dostihů. Přestože je hraní hazardních her mnohdy vnímáno jako způsob trávení volného času a zábava, může mít pro jednotlivce, jejich rodiny i celou společnost vážné dopady.
Obecně hraní hazardních her zahrnuje jakékoli jednání, které vyžaduje nevratné investice (peněžní nebo hmotný statek, který má nějakou hodnotu) s vidinou zisku založeného na náhodě nebo nejistém výsledku (což je případ her, které vyžadují určitou dovednost). Škodlivé hráčství definujeme jako jakýkoli druh opakovaného hraní hazardních her jedincem, které způsobuje nebo zhoršuje negativní důsledky, jak jsou vážné finanční problémy, závislosti, ale i problémy fyzického a duševního zdraví. Negativní důsledky může prožívat také rodina hazardního hráče, jeho sociální síť a komunita.

Míra škody může být různá, od nezávažné přes dočasnou až po významnou, a konečně až chronickou. Škodlivé hráčství bývá také označováno výrazy problémové hráčství, nutkavé hráčství, nezodpovědné hráčství, závislost na hazardní hře nebo patologické hráčství. Rozdíly mezi těmito pojmy jsou částečně věcí míry závažnosti a také četnosti hraní hazardních her. Patologické hráčství je krajně extrémní formou škodlivého hráčství.
Rádi bychom proto připomněli možnost využití otevřené skupiny, která vychází z předpokladu, že léčené problémy vznikly v malých přirozených skupinách, které mohou formovat nebo deformovat psychiku. V otevřené terapeutické skupině je možné tyto poruchy pojmenovat a korigovat a porozumět tvorbě vztahů při konfrontacích s členy skupiny a pochopit tak jejich podmíněnost, anebo ji prohloubit. Stejně jako v dynamické skupině pro klienty využívající následnou péči s pobytem je cílem chápání podmíněnosti vztahů, hledání jejich poloh, změna svého chování, atd. Specifikem otevřené skupiny je skutečnost, že je určena klientům, kteří absolvovali léčbu, nebo následnou péči, ale i těm, kteří využívají službu odborného sociálního poradenství. Takového klienta doporučí jeho klíčový pracovník, tedy jeden ze sociálních pracovníků týmu DDC.
Jak se ukázalo, přínos smíšení cílových skupin spočívá v tom, že dlouhodobě abstinující, kteří jsou z hlediska abstinence úspěšní venku, mohou být svými postoji, poznatky a zkušenostmi silnou inspirací pro ty, kteří právě ukončili léčbu, nebo se snaží vlastními silami abstinovat. Naopak čerstvě příchozí v následné péči jsou přínosem pro dlouhodobě abstinující, když do skupiny přinášejí ještě živé principy prevence relapsu a připomínají tak dlouhodobě abstinujícím postupy, které se mohly po dlouhé době od ukončení léčby rozmělnit nebo jinak vytratit. A stejně tak mohou být počáteční inspirací pro zahájení změny životního stylu pro ty, kteří žádnou léčbou neprošli.
V případě zájmu kontaktujte Děčínské doléčovací centrum na adrese Fügnerova 18, Děčín 1, telefonu 734 390 746, či emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

  logo decin     logo mpsv     logo uk     logo mzcr     logo sz     logo dalsi